BetArena.sk

Bonusy pre stávkarov

  • Stávkové kancelárie
    • Tipsport
    • Synottip
    • DOXXbet
    • Fortuna
    • Niké
    • Tipos
  • Živé prenosy
  • Hokej
    • Extraliga
    • MS v hokeji
    • Reprezentácia
  • Futbal
    • Slovensko
    • Španielsko
    • Anglicko
    • Liga majstrov
    • Konferenčná liga
    • Európska liga
    • Liga národov
    • EURO
    • MS vo futbale
  • MMA
  • Tenis
  • Motoršport
    • Formula 1
    • MotoGP
    • Rely
  • Športové články
    • Box
    • Cyklistika
    • Šípky
  • Spoločenské stávky
  • O nás
  • Slovensko
  • Španielsko
  • Anglicko
  • Liga majstrov
  • Konferenčná liga
  • Európska liga
  • Liga národov
  • EURO
  • MS vo futbale
  1. BetArena.sk >
  2. Futbal

Národný a klubový koeficient UEFA: Slovan Bratislava a Slovensko

10.05.2026 09:55 | Autor: Tomáš Lefko
Získaj najlepšie BONUSY!
Hodnotenie Zadarmo Bonus
Online stávková kancelária Fortuna 3 20 € 200 FS CHCEM BONUS
Online stávková kancelária Tipsport 3 30 € 4 000 € CHCEM BONUS
Online stávková kancelária DOXXbet 2.5 50 € 5 000 € CHCEM BONUS
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

Podľa čoho sú nasadzované tímy do pohárových súťaží vo futbalovej Európe? Prečo majú Česi v Lige majstrov dva tímy, Slovensko len jeden a ako sa darí Slovanu Bratislava, Trnave, Žiline či Košiciam? Odpovede na tieto a ďalšie otázky sa dozviete v článku.

Koeficient UEFA
Národný vs. klubový koeficient
Slovenská reprezentácia – Slovenské tímy

Na úspechoch Slovana má obrovský podiel Tigran Barseghjan. Foto: TASR/Profimedia

Čo je to futbalový koeficient UEFA? Slovenské kluby v európskych pohároch 2025/2026 (Slovan Bratislava, Trnava, Žilina, Košice)

UEFA koeficient je štatistický ukazovateľ, ktorý sa používa pri hodnotení a nasadzovaní tímov v medzinárodných klubových súťažiach. Tento ukazovateľ vychádza z výsledkov klubových mužstiev v pohárových súťažiach za ostatných päť ročníkov.

V sezóne 2025/2026 má Slovensko v pohárovej Európe štyroch zástupcov: Slovan Bratislava (víťaz Niké ligy), Trnava (víťaz Slovnaft Cupu), Žilina (2. miesto v Niké lige) a Košice (na základe hlasovania Únie ligových klubov).

sipka Sledujte futbalovú Európu a stavte si na zápasy Slovana v Lige majstrov v Tipsporte.

Stav si na priebeh zápasu TU

Dunajská Streda ako víťaz baráže o predkolo Konferenčnej ligy o miesto prišla. Stalo sa tak pre porušenie pravidiel o viacnásobnom vlastníctve. Majiteľom DAC je Oszkár Világi, maďarské Győri ETO FC vlastí jeho dcéra Réka, ktorej manželom je výkonný riaditeľ a podpredseda predstavenstva DAC Jan van Daele.

UEFA zakázala slovenskému klubu štart v Konferenčnej lige, čo potvrdil aj Športový arbitrážny súd (CAS) pri odvolaní Dunajskej Stredy. Miesto v Konferenčnej lige patrí vďaka lepšiemu národnému koeficientu krajín Győru (Maďarsko na 24. priečke vs. Slovensko na 27. pred štartom ročníka).

Náhradníkom DAC sú nakoniec Košice. Tie boli zvolené členmi Únie ligových klubov za náhradníka 3. júla, pričom v hlasovaní zvíťazili nad Podbrezovou. UEFA požiadavku Slovenského futbalového zväzu na výmenu klubov schválila 15. júla.

Národný koeficient vs. klubový koeficient (výpočet a body)

Národný koeficient zohľadňuje výsledky tímov z danej krajiny za posledných päť sezón. Body do národného koeficientu sa v ligovej fáze a predkole play-off získavajú podľa kľúča: víťazstvo 2 body, remíza 1 bod (v predkolách polovica, teda 1 a 0,5).

Za každé vyraďovacie kolo od osemfinále sa navyše udelí v Lige majstrov 1,5 bodu, v Európskej lige 1 bod a v Konferenčnej lige 0,5 bodu. Do národného koeficientu sa počítajú aj tzv. bonusové body za účasť v ligovej fáze Ligy majstrov a umiestnenia v LM (max. 12 za jeden tím), EL (max. 6) a KL (max. 4).

Celkový počet bodov sa sčíta a následne vydelí počtom klubov, ktoré ich pre krajinu získali. Práve národný koeficient rozhoduje o počte tímov z danej krajiny v Lige majstrov, Európskej lige a Konferenčnej lige.

Rozdelenie tímov v pohárových súťažiach v sezóne 2025/2026
Počet tímov Liga majstrov Európska liga Konferenčná liga
4 1. – 5. miesto* –
–
3 6. miesto* – 34. – 49. miesto*
2 7. – 15. miesto* 1. – 12. miesto* 13. – 33., 50. – 54. miesto*
1 16. – 54. miesto* 13. – 33. miesto* 1. – 12., Lichtenštajnsko*
0 Lichtenštajnsko* 34. – 54. miesto*, 
Lichtenštajnsko*
–

Hviezdičkou je označené poradie krajín v UEFA rankingu. Slovensku patrila na konci sezóny 2023/2024, ktorá určuje počet tímov v jednotlivých súťažiach pre sezónu 2025/2026, 29. priečka v rebríčku.

To znamená, že do LM a EL ide zhodne jedno slovenské mužstvo, do KL dve. Česko bolo na konci ročníka 23/24 na 10. pozícii, takže má nárok na dva tímy v Lige majstrov, dva v Európskej lige a jeden v Konferenčnej lige.

Klubový koeficient rozhoduje o tom, či a v ktorých predkolách sú tímy nasadené alebo nenasadené. Takisto určuje nasadenie pri žrebovaní ligovej fázy. Platí, že čím vyšší koeficient, tým lepšie pre klub.

V priebehu sezón 2024/2025 až 2026/2027 platí pre Ligu majstrov nový bodový systém, ktorý bol zavedený so zmenou formátu európskych súťaží (ligová fáza, jedna tabuľka s 36 tímami, nie 8 skupín po 4 tímoch):

  • bonus za ligovú fázu pre všetky tímy: 6 bodov
  • bonus za ligovú fázu: 0,25 bodu za každé "získané" miesto od 1. do 24. (čím vyššie, tým lepšie, napríklad max. 6 bodov za 1. miesto, 4 body za 9. miesto, 0,5 bodu za 23. miesto)
  • účasť vo vyraďovacej fáze: 1,5 za každé kolo (osemfinále, štvrťfinále, semifinále, finále)

Vo všetkých troch súťažiach, teda v Lige majstrov, Európskej lige a Konferenčnej lige, platí, že za víťazstvo v skupine sa udeľujú dva body, za remízu jeden.

Avšak pozor, tímy nezískavajú body do klubového koeficientu za výhry a remízy v kvalifikačných kolách a v play-off od osemfinále, tie sa počítajú len do národného koeficientu.

Tipsport - registruj sa a vsaď si online

Za vyradenie v kvalifikačných kolách alebo v kvalifikačnom play-off Champions League sa tímom body neprideľujú. Vyradené kluby totiž pokračujú v Európskej lige, a ak nepreniknú do ligovej fázy ani tam, vypadnú do Konferenčnej ligy, prípadne v nej mohli začať svoju púť. Tímy získavajú body v KL podľa tohto kľúča:

  • vyradenie v 1. kvalifikačnom kole: 1 bod
  • vyradenie v 2. kvalifikačnom kole: 1,5 bodu
  • vyradenie v 3. kvalifikačnom kole: 2 body
  • vyradenie v play-off: 2,5 bodu

Postupom do skupinovej fázy EL majú kluby zaručené minimálne 3 body, po jednom bode navyše dostanú za účasť v osemfinále, štvrťfinále, semifinále a finále. Rovnako sa tu uplatňuje aj bonus za ligovú fázu od 1. do 24. miesta (0,25 za každé získané miesto, max. 6, min. 0,25 bodu za 24. priečku).

V prípade Konferenčnej ligy získajú kluby za účasť v ligovej fáze 2,5 bodu, za každé kolo v play-off od osemfinále "len" 0,5 bodu. Odlišný je bonus za umiestnenie v ligovej fáze. Za každú pozíciu od 9. do 24. získa tím iba 0,125 bodu, za každú priečku od 8. po 1. miesto je to rovnaké ako v LM či EL, teda 0,25 bodu. Za umiestnenie na 1. mieste v ligovej fáze KL získa klub v prepočte 4 body.

Koeficient UEFA Slovensko: aktuálny stav, rebríček krajín, sezóna 2025/2026

K 10. máju 2026 sa Slovensko nachádzalo na 29. mieste národného rankingu UEFA (pred začiatkom sezóny 2025/26 bolo na 24. pozícii). Na konci ročníka 2023/2024 zaručovala 29. priečka Slovenskému futbalovému zväzu štyri miestenky v sezóne 2025/2026.

Jednu do Ligy majstrov (2. predkolo vďaka výsledkom Slovana a ďalších tímov zo sezóny 2024/2025), jednu do Európskej ligy (1. predkolo) a dve do Konferenčnej ligy (2. predkolo); pozri odstavec Národný vs. klubový koeficient vyššie.

Národný UEFA koeficient 2025/2026
(aktualizované 10. 5. 2026 podľa uefa.com)
# Krajina 21/22 22/23 23/24 24/25 25/26 Celk.
1. Anglicko 21,000 23,000 17,375 29,464 28,125 118,964
2. Taliansko 15,714 22,357 21,000 21,875 19,000 99,946
3. Španielsko
18,428 16,571 16,062 23,892 22,093 97,046
4. Nemecko 16,214 17,125 19,357 18,421 21,785 92,902
5. Francúzsko 18,416 12,583 16,250 17,928 18,178 83,355
6. Portugalsko 12,916 12,500 11,000 16,250 20,500 73,166
7. Holandsko 19,200 13,500 10,000 15,250 9,979 67,929
8. Belgicko 6,600 14,200 14,400 15,650 11,400 62,250
9. Turecko 6,700 11,800 12,000 10,300 11,075 51,875
10. Česko 6,700 6,750 13,500 10,550 11,025 48,525
11. Grécko 8,000 2,125 11,400 12,687 14,200 48,412
12. Poľsko 4,625 7,750 6,875 11,750 15,750 46,750
13. Dánsko 7,800 5,900 8,500 7,656 12,250 42,106
14. Nórsko 7,625 5,750 8,000 11,812 8,050 41,237
15. Cyprus 4,125 5,100 3,750 10,562 12,156 35,693
25. Rumunsko 2,250 6,250 3,250 7,750 5,750 25,250
26. Slovinsko 3,000 2,125 3,875 9,093 6,375 24,468
27. Azerbajdžan 4,375 4,000 5,875 2,875 5,812 22,937
28. Rusko 5,300 4,333 4,333 4,333 4,333 22,632
29. Slovensko 4,125 6,000 5,000 4,625 2,625 22,375
30. Bulharsko 3,375 4,500 4,375 3,625 5,187 21,062
31. Írsko 2,875 3,375 1,500 5,343 4,250 17,343
54. Wales 1,500 1,166 0,625 2,000 0,333 5,624
55. San Maríno 0,166 0,833 0,333 0,666 0,833 2,831

Päť miesteniek získava až krajina na 15. mieste (aktuálne Cyprus), na ktoré stráca Slovensko viac ako 13 bodov. Zmena pri nasadení do predkôl by nastala, ak by sa Slovensko posunulo na 22. miesto (Maďarsko; 27,187 bodov).

Jedno mužstvo v Lige majstrov a jedno v Európskej lige by začínali nie v 1., ale až v 2. predkole – platí však, že ide o prerozdelenie miesteniek pre sezónu 2027/2028, teda nie pre tú nasledujúcu.

Klubový koeficient, slovenské tímy: Slovan Bratislava, Žilina, Spartak Trnava, DAC Dunajská Streda, Ružomberok, Košice

Za poslednú päťročnicu prispelo do UEFA rankingu šesť slovenských mužstiev. V tabuľke uvádzame ich bodový zisk za jednotlivé sezóny a nakoniec celkový rating. Prvé číslo určuje poradie medzi európskymi tímami.

Dôležité je číslo 4,475, ktoré predstavuje 20 % koeficientu Slovenska za posledných päť sezón. Toto číslo sa používa na účely nasadenia v prípade, ak je vyššie ako päťročný koeficient daného klubu (platí pre Košice a Ružomberok).

Klubový UEFA koeficient slovenských tímov
(aktualizované 10. 5. 2026 podľa uefa.com)
# Tím 21/22 22/23 23/24 24/25 25/26 Celk.
65. Slovan 6,000 12,000 8,000 6,000 4,000 36,000
164. Trnava 2,000 2,000 2,500 2,000 2,000 10,500
250. DAC 1,500 2,000 1,000 1,500 – 6,000
261. Žilina 2,500 – 1,500 – 1,500 5,500
321. Košice – – – – 1,500 4,475
322. Ružomberok –
1,500 – 2,500 – 4,475

Koeficient klubov UEFA, rebríček 2025/2026: Real Madrid, Bayern Mníchov, Liverpool, Manchester City, Slavia a Sparta Praha, Plzeň

Rebríčku klubov kraľujú tímy z TOP svetových futbalových súťaží. Na čele bol k 10. máju 2026 nemecký Bayern Mníchov, ktorý po dlhom čase vystriedal španielsky Real Madrid. Z českých tímov je na tom najlepšie Viktoria Plzeň na 51. mieste (50,500), nasledujú ju Slavia Praha na 59. priečke (44,000) a Sparta Praha na 64. pozícii (38,250).

Klubový koeficient UEFA, TOP 10 tímov
(aktualizované 10. 5. 2026 podľa uefa.com)
Tím 21/22 22/23 23/24 24/25 25/26 Celkovo
1. Bayern Mníchov 26,000 27,000 28,000 27,250 39,250 147,500
2. Real Madrid 30,000 29,000 34,000 24,500 27,000 144,500
3. PSG 19,000 19,000 23,000 33,500 36,500 131,000
4. Liverpool 33,000 19,000 20,000 29,500 28,500 130,000
5. Inter Miláno 18,000 29,000 20,000 40,250 19,750 127,000
6. Man City 27,000 33,000 28,000 14,750 22,750 125,500
7. Arsenal – 17,000 22,000
36,000 43,000 118,000
8. Barcelona 15,000 9,000 23,000 36,250 30,000 113,250
9. Bayer Leverkusen 14,000 19,000 29,000 23,250 19,750 105,000
10. Atlético Madrid 19,000 8,000
24,000 26,500 27,250 104,750
Najlepšie online stávkové kancelárie na Slovensku a prehľad bonusov
Tipsport 30 € zadarmo + bonus 4 000 € CHCEM BONUS
Fortuna 20 € zadarmo + 200 free spinov CHCEM BONUS
DOXXbet 50 € bez rizika + bonus 5 000 € CHCEM BONUS
SYNOT TIP 40 € bez rizika + bonus 2 000 € CHCEM BONUS
TIPOS 20 € za vklad + 100 free spinov CHCEM BONUS
18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! Využitie bonusov je podmienené registráciou - informácie tu.

10.05.2026 09:55 | Autor: Tomáš Lefko

SÚVISIACE ČLÁNKY

Kyle Walker (Manchester City) vs. Vinicius Junior (Real Madrid) v Lige majstrov - Zdroj Profimedia

Liga majstrov 2025/2026: los, program, výsledky

34. ročník UEFA Champions League – mužstvá, nasadzovanie, novinky, súťažný formát, termíny zápasov, play-off, výsledky

 
Europa Conference League logo - Zdroj Profimedia

Konferenčná liga 2025/2026: program a výsledky

Konferenčná liga UEFA 2025/2026. Informácie o súťaži, program a výsledky predkôl, ligovej fázy i play-off vrátane slovenských tímov v KL.

 
La Liga Španielsko (logo) - Zdroj Profimedia

Futbal: Španielska liga 2025/26: program, tabuľka, výsledky

Kompletný servis k futbalovej La Lige 2025/2026 ☀️ Program zápasov, aktuálne výsledky, tabuľka, najlepší strelci.

 

VLOŽ EMAIL A ZÍSKAJ NAJVYŠŠÍ BONUS

ĎALŠIE WEBY GTO Solutions

  • HokejSpravy.sk – Hokejové správy online
  • FutbalSpravy.sk – Futbalový portál online
  • FightLive.sk – MMA a bojové športy online
  • PokerOnline.sk – Online poker zdarma
  • CasinoHryZdarma.sk – Casino hry zadarmo
  • 777.sk – Najlepšie online kasína
  • 24casino.sk – Online SK casina
  • Play-Arena.cz - live streamy pre Čechov
  • CasinoAutomaty.eu – Hracie automaty zdarma
  • CasinoArena.sk – Online casina na Slovensku
  • FotbalZpravy.cz – Futbal online pre Čechov
  • HokejZpravy.cz – Hokej online pre Čechov
  • CasinoArena.cz – Legálne online casina pre Čechov
  • BetArena.cz – Kurzové stávkovanie pre Čechov
  • Fight-Live.cz – MMA a bojové športy pre Čechov
  • MotorsportŽivě.cz – Formule 1, MotoGP pre Čechov

STÁVKOVÉ KANCELÁRIE

Online stávková kancelária Tipsport Stav si
Online stávková kancelária Fortuna Stav si
Online stávková kancelária Niké Stav si
Online stávková kancelária DOXXbet Stav si
Online stávková kancelária SYNOT TIP Stav si
Online stávková kancelária Tipos Stav si

 

Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

Aktuálne Máj 2026

  • MS v ľadovom hokeji
  • Liga majstrov – play-off
  • Slovensko na MS v hokeji
  • Niké liga – jarná časť
  • ATP turnaje
  • Bonusy v stávkových kanceláriách
  • NHL play-off
  • ME v malom futbale
  • Bonusy za registráciu bez vkladu
  • WTA turnaje
  • Free spiny za registráciu

Livestreamy a online prenosy

  • MS v hokeji LIVE
  • Liga majstrov LIVE
  • Európska liga LIVE
  • Konferenčná liga LIVE
  • NHL hokej LIVE
  • Biatlon LIVE
  • Zjazdové lyžovanie LIVE
  • Formula 1 LIVE
  • Tenis LIVE
  • Niké liga LIVE
  • Snooker LIVE
  • Hokejová extraliga LIVE
  • Premier League LIVE
  • Fortuna TV
  • TV Tipsport
  • Nova Sport 3 a 4
  • Basketbal LIVE

Tipsport

  • Tipsport - recenzia stávkovej kancelárie
  • Tipsport bonus za registráciu
  • Vytvorenie účtu a overenie totožnosti
  • Tipkonto: čo sú Tipsport Nety
  • Ako na vklady a výbery v Tipsporte
  • Mobilná aplikácia Tipsport
  • Kurzová ponuka Tipsport na dnes
  • Kontrola tiketu v Tipsporte
  • Tipsport stávková kancelária - pobočky

Fortuna

  • Fortuna - recenzia stávkovej kancelárie
  • Fortuna prihlásenie a registrácia
  • Fortuna bonusy pre nových hráčov
  • Fortuna promo kod
  • Dnešná kurzová ponuka vo Fortune
  • Fortuna - overenie a kontrola tiketu
  • Ako na vklady a výbery vo Fortune
  • Fortuna mobilná aplikácia pre Android

SYNOT TIP

  • Synottip - recenzia stávkovej kancelárie
  • Synottip stávka bez rizika 40 €
  • Synottip mobilná aplikácia
  • Pobočky a benefit program

DOXXbet

  • Doxxbet - recenzia stávkovej kancelárie
  • Doxxbet bonus za registráciu 20 €
  • Vklady a výbery v Doxxbete
  • Doxxbet - mobilná aplikácia
  • Kontrola a overenie tiketu v Doxxbete
  • Doxxbet Sportbox a vernostná karta

Niké

  • Niké - recenzia stávkovej kancelárie
  • Kurzová ponuka Níké na dnes
  • Ako tipovať v Niké cez SMS
  • Niké bonus 20 EUR zadarmo
  • Pobočky Niké a otváracie hodiny
  • Aplikácia Niké na stávkovanie

Škola stávkovania

  • Tenisový skreč v kurzových stávkach
  • Čo je stávka bez remízy
  • Dvojitá šanca, neprehra alebo dvojtip
  • Futbal - Čo analyzovať pred zápasom?
  • Stávkovanie na hokej - základné rady
  • 3 základné rady stávkárom
  • Stávkový kurz
  • 10 rád pre kurzové stávkovanie
  • Hľadáme hodnotný kurz
  • Stávkovanie na outsiderov
  • Oplatí sa tipovať na nízke kurzy?
  • Free tipy na Premier League

18+ Hazardné hry predstavujú riziko finančných strát a vzniku závislosti. Hrajte zodpovedne a pre zábavu! 
Využitie bonusov je podmienené registráciou – informácie tu.
Používaním webstránky BetArena.sk vyjadrujete súhlas s používaním cookies v súlade s nastavením vášho prehliadača.
Na webových stránkach https://www.betarena.sk/ nie sú prevádzkované hazardné hry ani tu neprebieha sprostredkovanie akýchkoľvek platieb.
Dôležité odkazy: Ministerstvo Financií SR, Úrad pre reguláciu hazardných hier, Zodpovedné hranie, Centrum pre liečbu závislostí

O nás   |  Kontakty   |  Redakčné štandardy   |  Podmienky používania   |  Spracovanie osobných údajov   |  18+ Zodpovedné hranie   |   © GTO Solutions, s.r.o.
Stávkovky Stávkovky Bonusy Bonusy Futbal Futbal MS v hokeji MS v hokeji MMA MMA